wrapper

اطلاعیه ها

 

دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت : تزریق واکسن ایرانی کرونا به ۱۴ داوطلب/ تاکنون عوارضی در داوطلبان دیده نشده است

تزریق واکسن ایرانی کرونا به ۱۴ داوطلب/ تاکنون عوارضی در داوطلبان دیده نشده است

دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت گفت: تا الان عوارض جدی کوتاه مدت در بین داوطلبانی که واکسن ایرانی کرونا را تزریق کرده‌اند، دیده نشده است.

«احسان شمس کوشکی» دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا در مورد روند ساخت واکسن کرونای داخلی بیان کرد: الان واکسن ساخت داخل در حال انجام تست انسانی در یکی از شرکت‌ها به نام شفا فارمد است که فاز اول تست انسانی را انجام می‌دهد، تست انسانی سه فاز دارد و فاز اول آن در حال انجام است که تا اینجا فاز اول به خوبی پیش رفته است.

وی ادامه داد: در فاز اول ۵۶ نفر داوطلب تست واکسن قرار می‌گیرند که این تعداد آرام آرام برای تزریق اضافه می‌شوند که تا الان هفت نفر به هفت نفر قبلی اضافه شدند و بعد هم تعداد این‌ها بیشتر خواهد شد.

کوشکی در مورد عوارض تست واکسن در این داوطلبان بیان کرد: تا الان عوارض جدی در افراد دیده نشده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از چه مدت عوارض تست، خود را نشان می‌دهند؟ گفت: تا الان عوارض جدی کوتاه مدت در افراد دیده نشده است و در مورد عوارض بلند مدت در این فاز نمی‌توان قضاوتی انجام داد و باید منتظر مراحل بعدی تست باشیم.

دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت افزود: افراد به ترتیب و بر اساس پروتکل‌ها به تست اضافه خواهند شد، اما همه‌‌ی اینها یک قاعده‌ی خاصی دارد که هر کدام از آنها از قبل تعیین شده است.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 193

دیروز 241

هفته 883

ماه 4668

مجموع 511831

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .