wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد: ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود/پرداخت ۱۱ میلیاردتومان بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد:

۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود/پرداخت ۱۱ میلیاردتومان بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد: ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان در کهگیلویه و بویراحمد احداث می‌شود/پرداخت ۱۱ میلیاردتومان بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد از احداث ۳۵۰۰ واحد مسکونی در استان خبر داد و رقم بلاعوض اختصاص یافته به ساخت این واحدها را ۱۱ میلیاردتومان برشمرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد روند احداث ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان استان را اعلام کرد.

 

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سهمیه استان ۳۵۰۰ احد است از تشکیل پرونده ۴۰۹۳واحد خبر داد و گفت: تاکنن ۳۹۸۳ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند که بانک‌ها با ۱۹۲۲ واحد عقد قرارداد کردند.

 

جنتی روند احداث واحدهای مسکن اقشار کم درآمد را بدین شرح توضیح داد: پی‌کنی  ۳۰۵۰ واحد، اجرای فونداسیون ۲۳۵۲ واحد، اجرای اسکلت و دیوار ۲۰۴۰  واحد، اجرای سقف ۱۸۵۰ واحد، اجرای گچ و خاک ۱۸۴۳ واحد، پایان کار و نازک کاری ۴۷۰ واحد انجام شده است.

 

وی رقم بلاعوض پرداختی را به مالکان این واحدها، ۱۱ میلیارد تومان برشمرد.

 

#خبر?⏱???

 

#من_ماسک_میزنم?

 

بیشتر بخوانید:???

 

#آخرین_خبرهای_یکشنبه2_آذر_۱۳۹۹

 

https://t.me/etehadiehsavarikerayeh

 

etcui.net

etcui.com

#اتحادیه_سواری_کرایه

#راهداری #جاده #پلیس #تصادف

 

#ویروس_کرونا

#با_آرامش_عبور_ميكنيم

#باهم_مهربان_باشیم

ادامه مطلب...

با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن انجام شد برگزاری کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در راه‌آهن/ عزم راه‌آهن در پیشگیری، مقابله و کنترل ویروس کرونا

با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن انجام شد

برگزاری کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در راه‌آهن/ عزم راه‌آهن در پیشگیری، مقابله و کنترل ویروس کرونا

با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن انجام شد برگزاری کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در راه‌آهن/ عزم راه‌آهن در پیشگیری، مقابله و کنترل ویروس کرونا

نشست کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار راه‌آهن با حضور مدیرعامل شرکت راه‌آهن برگزار شد و طی آن بر تمرکز و ضرورت تسریع در اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با ویروس کرونا در بخش‌های مدیریتی، آموزشی، حوزه کارکنان و مسافری تاکید شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با حضور سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نشست کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار راه‌آهن با تمرکز بر کنترل کرونا برگزار شد.

 

در این نشست که مدیران مناطق راه‌آهن از سراسر کشور به‌طور ویدئو کنفرانس حضور داشتند، آخرین اقدامات انجام شده در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی در راه‌آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

در ابتدا، رسولی ویژگی‌های این نشست را برشمرد و اظهار کرد: امروز جلسه کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار با صدور ابلاغیه‌ای از سوی شرکت راه‌آهن تشکیل شده است و این کمیته دائمی است و سازوکار آن باید در تمامی حوزه فعالیت راه‌آهن اجرا شود.

 

وی گفت: به دلیل اینکه سطح تماس افراد در راه‌آهن از نظر مسافر، بار و تعداد افراد شاغل که همچون یک خانواده بزرگ در کنار یکدیگر مشغول به فعالیت هستند، زیاد است؛ بنابراین ضرورت دارد تا سازوکاری جهت پیشگیری و مقابله با انواع بیماری‌های واگیردار از جمله ویروس کرونا در شرکت راه‌آهن پایه‌ریزی شود تا با تمهیداتی که در این کمیته لحاظ می‌شود، کمترین آسیب به افراد مرتبط وارد شود.

 

مدیرعامل شرکت راه‌آهن عنوان کرد: اکنون موج سوم کرونا از راه رسیده است و مردم کشورمان نیز همچون مردم سایر کشورها، با این بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. از آن رو که این ویروس غیرقابل پیش‌بینی است و هر روز ماهیت و آثار آن تغییر می‌کند، می‌بایست این بیماری را کنترل کنیم و از گرفتار شدن خودمان، مسافران، همکاران و خانواده‌ها به این ویروس جلوگیری کنیم؛ چون به گفته وزیر بهداشت، در حال حاضر این بیماری فاقد علائم است و وظیفه ما این است که به‌طور مستمر به بخشنامه‌ها، پروتکل‌های الحاقی و اظهارات متخصصان و مراجع صاحب صلاحیت گوش فرا دهیم و عمل کنیم.

 

رسولی با بیان اینکه برخی از افراد ویروس کرونا را دست کم گرفته‌ و آن را به سطح آنفولانزا تقلیل داده‌اند، تصریح کرد: کرونا با آنفولانزا تفاوت‌های بسیاری دارد و این سهل‌انگاری که در جامعه دیده می‌شود، عواقب فجیعی به دنبال خواهد داشت. منشأ این تفکر که باعث دست کم گرفتن خطر کرونا می‌شود، باید شناسایی و با آگاهی بخشی با آن مقابله شود. به همین دلیل ضرورت دارد تا نکات مهم بهداشتی جمع‌آوری و به طریق مختلف اطلاع‌رسانی شوند.

 

بررسی اقدامات انجام شده از سوی کمیته دائمی پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار راه‌آهن

 

در این نشست، همچنین اقدامات انجام شده از سوی این کمیته در چند بخش عمومی و مدیریتی، مسافری، آموزشی و درون‌سازمانی مورد بررسی قرار گرفت و مدیرعامل شرکت راه‌آهن پس از دریافت گزارش‌ها، دستورات لازم را صادر کرد.

 

در بخش اقدامات عمومی و مدیریتی؛ اهم اقدامات مطرح شده شامل همکاری با وزارت بهداشت جهت شناسایی موارد مشکوک به ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن در ایستگاه‌های راه‌آهن، همکاری با سازمان هلال‌احمر کشور در راستای استقرار گروه‌های پزشکی مسلط و مجهز به وسایل مربوطه برای تشخیص و شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا یا افراد مشکوک به این بیماری و همکاری با سازمان اورژانس کشور در راستای استقرار گروه‌های پزشکی مسلط و مجهز به وسایل مربوطه برای تشخیص و شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا یا افراد مشکوک به این بیماری بوده است.

 

همچنین تجهیز ایستگاه راه‌آهن رازی (مبدأ ورود و خروج قطارهای بین‌المللی) و برخی دیگر از ایستگاه‌های ریلی به اتاقک جهت استقرار تیم اورژانس، حذف بیش از ۸۰ درصد قطارهای مسافری شبکه ریلی با هماهنگی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی مسافری، اجرای کامل و مداوم پروتکل‌های بهداشتی در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی، ضدعفونی کردن، ضدعفونی فضاهای عمومی، اختصاص اقلام بهداشتی به همکاران، مراجعان، مسافران و نصب محلول‌های ضدعفونی، تشکیل گروه همیاران سلامت و عضویت نمایندگان کلیه ادارات ستادی و مناطق در این گروه به‌منظور انسجام در آموزش، اجرا و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشت در سطح شبکه ریلی، عضویت راه‌آهن در گروه ویژه ۱۹Covid- که اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) تشکیل داده است و همکاری با آن‌ها جهت بررسی راه‌های مقابله با ویروس کرونا در سطح شبکه ریلی کشور از دیگر اقدامات انجام شده این شرکت در مقابله با کرونا است.

 

این شرکت به‌منظور مواجه با کرونا در زمینه ترجمه و ارسال دستورالعمل‌های اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها (UIC) در خصوص مدیریت بیماری کر

 

ونا برای متولیان و ذینفعان ریلی، ترجمه و ارسال پرسشنامه ارسالی UIC در خصوص اقدامات راه‌آهن‌ها برای جلوگیری از ویروس کرونا، ترجمه توصیه‌های اولیه کنسرسیوم عملیات مشترک دروازه‌های سلامت اتحادیه اروپا و برنامه بهداشت اتحادیه اروپا در خصوص «آمادگی و پاسخ به موارد ۱۹COVID- در گذرگاه‌های زمینی (قطارها و ایستگاه‌های ریلی) در اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) در کشورهای عضو این اتحادیه» و ارسال به معاونت‌ها و مناطق راه‌آهن، تجهیز سالن ورزشی راه‌آهن اهـواز برای نقاهتگاه ۱۰۰ تخته خوابه بیماران کرونایی و ایجاد تونل‌های ضدعفونی واگن‌ها در مرزهای بین‌المللی جهت انجام صادرات، واردات و ترانزیت کالا راه‌اندازی قطار ویژه سلامت در برخی از قطارهای ۵ ستاره اقدامات سازنده و تأثیرگذاری انجام داده است.

 

در بخش  قطارهای مسافری اقدامات انجام شده شامل استفاده از ظرفیت RailTv به منظور آموزش غیر حضوری و آنلاین به مسافران، اجرای طرح استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی، استرداد بهای بلیت مسافران بدو مراجعه به مراکز فروش از طریق سامانه‌های ۵۱۴۹ راه‌آهن و ۱۵۳۹، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قطارهای مسافری با رعایت فروش آنلاین حداکثری ۵۰ درصد در هر کوپه. (به‌نحوی‌که در کوپه‌های ۴ تخته به جز خانواده، حداکثر ۲ نفر و در کوپه‌های ۶ تخته حداکثر ۳ نفر تأمین جا می‌شوند) و برنامه‌ریزی و اعزام قطارهای مسافری با توجه به شرایط مناطق و تقاضای موجود بوده است.

 

همچنین این شرکت در زمینه فروش بلیت آنلاین به صورت مکانیزه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تسهیل در استرداد بلیت‌های فروخته شده به‌منظور اجرای سیاست کاهش سفرهای بین‌شهری، حذف برنامه حرکت قطارهای مسافری دارای ضریب اشغال پایین، توزیع ماسک به همراه بلیت قطار جهت ورود ایمن به سالن‌های قطار، ممنوعیت استفاده از غذای باز در رستوران قطار و الزام در توزیع غذای بسته‌بندی شده، ممنوعیت استفاده از رستوران‌های قطار و ظروف موجود، تأکید و نظارت بر لزوم استفاده از ظروف یک‌بار مصرف و غذاهای بسته‌بندی شده در کلیه قطارهای مسافری و فودکورت‌های ایستگاه‌ها و تعميم سطح الزام استفاده از نان بسته‌بندي به تمامي شرکت‌های مالک واگن مسافري اقدامات مؤثری جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داده است.

 

از دیگر اقدامات انجام شده می‌توان به اجرای کامل و مداوم کلیه پروتکل‌های بهداشتی در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی، ضدعفونی کردن، ضدعفونی فضاهای عمومی، اختصاص اقلام بهداشتی به مراجعان، مسافران، غربالگری و همکاری با نهادهای متولی امر جهت شناسایی مبتلایان و افراد مشکوک، اجرای طرح‌های حمایتی از مبتلایان و گروه‌های آسیب‌پذیر، اطلاع‌رسانی و آموزش گسترده از طریق انتشار اطلاعیه‌ها و مطالب آموزشی و آگاهی‌بخش در فضای مجازی با بالغ بر ۵۰۰ هزار بازدید، استفاده از کلیه مجراهای رسانه‌ای جهت آموزش و اطلاع‌رسانی گسترده از جمله اقلام انتشاراتی نظیر پوستر، پخش فیلم‌های آموزشی در ایستگاه‌ها و قطارها و انتشار نشریه روی ریل سلامت، پیامک، فضای مجازی اشاره کرد.

 

در زمینه وظایف عمومی مدیران مناطق در زمینه مبارزه با کرونا می‌توان به اقداماتی نظیر تأمین تب‌سنج جهت پایش مسافران، ضدعفونی مستمر فضاهای ایستگاهی و قطارهای مسافری و بسته‌بندی ملحفه‌های ضدعفونی شده در داخل قطارها، پلمپ نمودن کوپه‌ها پس از ضدعفونی نمودن در مبدأ حرکت، توزیع ماسک به همراه بلیت قطار جهت ورود ایمن به سالن‌های قطار، ممنوعیت استفاده از غذای باز در رستوران، غربالگری و همکاری با نهادهای متولی امر جهت شناسایی مبتلایان یا افراد مشکوک، اجرای طرح‌های حمایتی از مبتلایان و گروه‌های آسیب‌پذیر، هماهنگی با واحدهای ارتش، سپاه، بسیج و آتش‌نشانی جهت ضدعفونی کردن ایستگاه‌های پرتردد (تهران، مشهد، تبریز و ...)، تهیه و پخش پوستر، بروشور و کلیپ‌های آموزشی در ایستگاه‌ها و قطارهای مسافری اشاره کرد.

 

در بخش آموزشی و وظایف مدیران در حوزه کارکنان راه‌آهن هم می‌توان عزم این کمیته دائمی در ساماندهی وظایف جهت استفاده از ظرفیت قانونی دورکاری و انتشار دقیق شیوه‌نامه‌های ابلاغی، آموزش همیاران سلامت به‌عنوان بازوهای اجرایی و ممیزان مرتبط با مباحث بهداشتی، غربالگری کارکنان و مراجعات، توزیع هفتگی ماسک بین پرسنل، الزام پرسنل به تکمیل فرم خوداظهاری سلامت، ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت کاهش تماس حضوری افراد از طریق استفاده از ویدئو کنفرانس، ایمیل، اتوماسیون، هماهنگی با مرکز آموزش به‌منظور پیاده‌سازی برنامه‌های آموزشی مرتبط با موضوع و آگاهی‌رسانی از طریق بروشورها و استندهای آموزشی، استفاده از تمامی مجراهای رسانه‌ای جهت آموزش و اطلاع‌رسانی گسترده از جمله اقلام انتشاراتی نظیر پوستر، پخش فیلم‌های آموزشی در ایستگاه‌ها و قطارها، استفاده از ظرفیت RailTv به منظور برگزاری دوره ها به صورت غیر حضوری و آنلاین، انتشار نشریه روی 

 

 

 

ریل سلامت، پیامک و مجازی و الزام پرسنل به خوداظهاری سیستماتیک وضعیت سلامت خود و اخذ تعهد شیوه‌نامه‌های بهداشتی را یادآور شد.

 

#خبر?⏱???

 

#من_ماسک_میزنم?

 

بیشتر بخوانید:???

 

#آخرین_خبرهای_یکشنبه2_آذر_۱۳۹۹

 

https://t.me/etehadiehsavarikerayeh

 

etcui.net

etcui.com

#اتحادیه_سواری_کرایه

#راهداری #جاده #پلیس #تصادف

 

#ویروس_کرونا

#با_آرامش_عبور_ميكنيم

#باهم_مهربان_باشیم

ادامه مطلب...

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد آغاز بارش‌ باران و برف در تهران و ارتفاعات تهران/ ریزش تگرگ در غرب و جنوب‌غرب/هشدار باران‌های شدید در بیشتر مناطق کشور

 

 کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد آغاز بارش‌ باران و برف در تهران و ارتفاعات تهران/ ریزش تگرگ در غرب و جنوب‌غرب/هشدار باران‌های شدید در بیشتر مناطق کشور 

 امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وضعیت جوی کشور را برای امروز ۳۰ آبان و روزهای آتی اعلام کرد و گفت: امروز سامانه بارشی وارد کشور می شود. برای غرب و شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از جنوب‌غرب و مرکز را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پیامد سامانه بارشی وارد شده به کشور، رگبار، رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای خواهد بود. همچنین، روی ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی، ارتفاعات غرب و شمال‌غرب، برف خواهیم داشت. در مناطق مستعد در غرب و جنوب‌غرب، ریزش تگرگ را انتظار داریم.

به گفته نقشینه، امروز شدت بارش‌ها در استان‌های لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان، کرمانشاه و کردستان است. فردا تقویت سامانه بارشی را در نیمه غربی کشور خواهیم داشت. همچنین، گستره فعالیت سامانه بارشی، فردا تا شمال شرق کشیده خواهد شد.

وی افزود: شدت بارش‌های فردا اول آذرماه در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان،همدان، مرکزی، غرب اصفهان، زنجان، قزوین، تهران، قم و البرز، خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه ۲ آذر در سواحل شمال، شمال‌شرق، شرق، جنوب‌غرب، مرکز، جنوب، بخش‌هایی از جنوب‌شرق، شمال‌غرب و غرب کشور، باران و برف خواهیم داشت. روی مناطق مرتفع، بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

نقشینه ادامه داد: دوشنبه و سه‌شنبه در سواحل دریای‌خزر، بخش‌هایی از جنوب‌شرق و هرمزگان، پیش‌بینی بارش، باران شده است.

وی گفت: در ۳ روز آینده، غرب دریای‌خزر، مواج و متلاطم می‌شود. امروز بعدازظهر، بتدریج شمال خلیج‌فارس، مواج پیش‌بینی شده است. فردا و پس‌فردا نیز، خلیج‌فارس، مواج و متلاطم خواهد شد

نقشینه توضیح داد: پیش‌بینی می‌شود که تهران نیز امروز، افزایش ابر داشته باشد. بعدازظهر، بارش‌های باران در تهران آغاز می‌شود. فردا، بارش تهران مداوم‌تر و با شدت بیشتری خواهد بود. برای شمال استان پیش‌بینی‌‌ها حاکی از بارش برف است.

وی ادامه داد: بیشنیه دمای تهران امروز ۳۰ آبان به ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد، شمیرانات به ۹ درجه رسید و کمینه دما ۷ درجه سانتگیراد پیش‌بینی شده است.

 

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 28

دیروز 146

هفته 174

ماه 28

مجموع 500840

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .