wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

?مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۶۰۵۰۰ نفر رسید

?مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۶۰۵۰۰ نفر رسید

 

جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

?از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۲۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد

?با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۰۵۰۰ نفر رسید

?متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند

?تا کنون از وجود ۳۷۳۹ نفر در کشور به دلیل ابتلا به این بیماری، محروم شده ایم و دیگر در بین ما نیستند

?خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۲۴۲۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند

?۴۰۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند

#خبر?⏱???

 

https://t.me/etehadiehsavarikerayeh

 

etcui.net

etcui.com

#اتحادیه_سواری_کرایه

#راهداری #جاده #پلیس #تصادف

 

#کرونا 

#در_خانه_بمانیم

#سامانه_190

#سامانه_4030

#سامانه_137

#تعطیل_کنید

#قرنطینه_ترمینالها

 

#با_آرامش_عبور_ميكنيم

#باهم_مهربان_باشیم

ادامه مطلب...

جابجایی ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی از ۵ بندر کشور

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد

جابجایی ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی از ۵ بندر کشور

بندر امام معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۶ فروردین سال جاری ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی در قالب ۳۵ هزار سرویس از پنج بندر اصلی کشور حمل شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل  راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای خوزستان‌، مهران قربانی عضو هيات عامل و معاون حمل‌و‌نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده اي امروز دوشنبه در جریان بازدید از اسکله تخلیه بار بندر امام خمینی(ره) و پایانه حمل بار این بندر‌، با اشاره  به بررسی روند حمل کالاهای اساسی و فعالیت رانندگان و شرکت های حمل کالا  اظهار کرد: محموله های زیادی از کالاها به ویژه کالاهای اساسی و ضروری در مرحله ورود به کشور بودند و ورود تعداد زیادی از کشتی ها و محموله ها با روزهای پایانی اسفند ماه و ابتدای فروردین ماه سال جاری مصادف شد.

وی افزود: به دلیل تعطیلات نوروز این ايام به طور معمول با کاهش فعالیت های حمل‌و‌نقلی مواجه هستیم، علاوه بر این امسال موضوع شیوع ویروس کرونا نیز مطرح بود لذا دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی برای حمل کالاهای ضروری و اساسی ایجاد شد كه با تمهیدات ایجاد شده در سطح کشور برای حمل کالاهای اساسی، همچنين تلاش رانندگان و متصدیان حمل و نقل از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۶ فروردین سال جاری ۸۳۳ هزار تن کالای اساسی در قالب ۳۵ هزار سرویس از پنج بندر اصلی کشور حمل شد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: از این میزان سهم بندر امام خمینی (ره) حدود ۵۳ تا ۵۵ درصد، بندر امیرآباد ۱۶ درصد ، بندر چابهار ۱۰ درصد و مابقی مربوط به بندرهای انزلی و آستارا ست.

قربانی ادامه داد: به دلیل همزماني جاجایی کالاهای اساسی با تعطیلات نوروز، تنها ۴۵ درصد ظرفیت ناوگان حمل و نقلی در حال فعالیت است اما در بازه زمانی یاد شده ۲ میلیون و ۵۵ هزار تن کالاهای ضروری بجز کالاهای اساسی تا کنون حمل شده است که  علی رغم  مشکلات موجود نسبت به مدت مشابه ، حدود ۳۸ درصد رشد را شاهد هستيم .

بر أساس اين گزارش وي ضمن تقدير از عملکرد حوزه حمل و نقل کالا  با توجه به پتانسیل‌های موجود در کشور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ، دغدغه تأمین مسائل بهداشتی و سلامتی رانندگان وجود داشت اما علاوه بر انجام نکات بهداشتی طبق دستور العمل وزارت بهداشت، اقلام بهداشتی نیز در بنادر توزیع شد.

وی گفت: در بندر امام خمینی(ره) نیز همچون دیگر بنادر، علاوه بر تب سنجی رانندگان و ایجاد تمهیدات بهداشتی در استراحتگاه آنان، اعلام بار پایانه ها نیز در محوطه باز صورت می گیرد.

قربانی اظهار کرد: از اختصاص ۳۰ درصد سوخت جبرانی و لاستیک برای رانندگانی که کالا اساسی و ضروری از بنادر جابجا کنند خبر داد و گفت: پس از رسیدن بار به مقصد نیز صاحبان بار متعهد شدند کرایه رانندگان را پرداخت کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: از ۲۵ اسفند تا پایان فروردین ۴۶ کشتی وارد بنادر کشور می‌شوند به همین دلیل اجرای طرح حمل کالاهای اساسی و ضروری مردم تا پایان فروردین ادامه دارد.

وی تأکید کرد: با اقدامات صورت گرفته باید گفت مشکل و نگرانی برای حمل کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم وجود نداردكه در این راستا  از پایانه بار این بندر بازديد به عمل آمد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: در پایانه بار امام خمینی(ره) علاوه بر تب سنجی رانندگان و ایجاد تمهیدات بهداشتی در استراحتگاه آنان، اعلام بار پایانه نیز در محوطه باز صورت می گیرد.

وی در پایان اذعان کرد: دغدغه های رانندگان مورد توجه ما قرار دارد تا بتوانیم بیش از پیش خدمات و زحمات این عزیزان را جبران کنیم.

ادامه مطلب...

تشریح جزئیات پنج بسته حمایتی از رانندگان و شرکت های حمل و نقل

​معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

تشریح جزئیات پنج بسته حمایتی از رانندگان و شرکت های حمل و نقل

مهران قربانی​معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جزئیات بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان در خصوص بسته‌های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در شرایط شیوع کرونا گفت: بسته‌های حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده مرتبط با حمل و نقل جاده‌ای در شرایط  شیوع کرونا فعلا شامل پنج بسته است که سه بسته آن نهایی شده و دو بسته آن نیز در آینده نزدیک نهایی می‌شود.

بسته اول: کاهش هزینه تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل

وی اظهار داشت: بسته اول ،بسته حمایتی شامل کاهش هزینه ناشی از تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل همچون ایجاد امکان تمدید غیر حضوری کارت‌های هوشمند فعالیت راننده و تمدید مجوز فعالیت شرکت‌های حمل و نقلی است که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شده است.

بسته دوم: پرداخت بیمه بیکاری راننده و عوامل حوزه حمل و نقل تا اردیبهشت۹۹

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: دومین بسته شامل پرداخت بیمه بیکاری از اسفند ماه ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته و ابلاغ شده است و هر یک از رانندگان یا عوامل حوزه حمل و نقل می‌توانند وارد سامانه مورد نظر شده و موضوع بیمه بیکاری خود را‌‌‌ آنجا اعلام کنند.

بسته سوم: کارت های خرید یک و دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس برای راننده‌های سرویسی

قربانی ادامه داد: سومین بسته، بسته حمایتی ارائه کارت‌های اعتباری خرید یک و دو میلیون تومانی است که توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: این بسته مربوط به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل راننده‌های اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری است و مقرر شده است کارت خرید اعتباری یک میلیون تومانی برای خانواده‌های تا یک نفر و دو میلیون تومانی برای خانوارهای دو نفره و بیش از دو نفر باشد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیح داد: برای کسانی که درآمد ثابت ندارند و سرویسی حقوق می‌گیرند، نظیر راننده‌های سرویسی اتوبوس از آن منظر که ۷۰ درصد سرویس‌ها به دلیل کاهش تقاضای سفر، کاهش یافته است، این رانندگان، سرویسی مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند که البته ۱۲ درصد کارمزد دارد که چهار درصد آن سهم راننده و هشت درصد هم سهم دولت است و بازپرداخت ۲۷ ماهه و سه ماه تنفس دارد.

وی افزود: رانندگان می‌توانند در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد شوند که پس از ورود اطلاعات، معرفی آنها به بانک‌ها انجام می‌شود.

بسته چهارم: کمک هزینه قرض الحسنه برای ۱۱۱ هزار راننده

قربانی گفت: چهارمین موردی که جزء بسته‌های حمایتی و در دست پیگیری است، کمک هزینه قرض الحسنه برای حدود ۱۱۱ هزار راننده حمل و نقل مسافری فعال در حوزه بین شهری است. در این راستا فهرست این راننده‌ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و به محض نهایی شدن مراحل اجرایی اطلاع‌رسانی کامل انجام می‌شود که راننده‌ها به چه طریق می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

بسته پنجم: ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های حمل و نقل مسافر و مجتمع های خدماتی-رفاهی

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: همچنین بسته پنجم که در حال پیگیری است ، اختصاص تسهیلات برای شرکت‌های حمل و نقل مسافری و مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی است، تسهیلات هشت هزار میلیارد تومانی برای همه شرکت‌های حمل و نقلی اعم از ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی در نظر گرفته شده است که ۱۰ درصد از این رقم برای شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای خواهد بود.

قربانی اضافه کرد:‌ در این راستا اسامی و تعداد شرکت‌ها ارسال شده است که به محض جمع‌بندی نهایی و ابلاغ، شرکت‌ها می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

 بسته‌های حمایتی فقط برای بخش حمل و نقل جاده ای مسافری

وی یادآور شد: سه بسته اول به مرحله اجرا رسیده و امکان ثبت‌نام دارد اما دو بسته آخر شامل تسهیلات قرض الحسنه برای ۱۱۱ هزار راننده و اختصاص هشت هزار میلیارد تومان برای همه شرکت‌های حمل و نقلی در دست مکاتبه و پیگیری است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: از آن منظر که در شیوع کرونا بخش حمل و نقل مسافری جاده‌ای زیان بیشتری دید و ۷۵ درصد حمل مسافر کاهش یافت، این بسته‌های حمایتی فقط برای حمل و نقل جاده‌ای مسافری است.

قربانی اظهار داشت: بخش حمل و نقل جاده‌ای بار در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ کاهشی از نظر تردد و تقاضا نداشته است و با آهنگ جا به جایی‌های سال گذشته همخوان است، بنابراین در این بسته‌های حمایتی حمایت از بخش حمل و نقل کالا مطرح نیست و متناسب با عدم نفع بخش حمل و نقل مسافری بسته‌ها اختصاص می‌یابد.

ادامه مطلب...

۹ برنامه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال جهش تولید

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تشریح کرد

۹ برنامه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال جهش تولید

محمد تیموری​معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاد‌ه‌ای ۹ برنامه مهم این سازمان در سال جهش تولید را تشریح كرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، محمد تیموری معاون توسعه مدیریت و منابع این سازمان، اهم برنامه‌های این سازمان در سال جهش تولید را شامل نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، توسعه حمل‌ ونقل هوشمند و دوربین‌های نظارتی در طول جاده‌‌ها، نوسازی ماشین‌آلات راهداری از طریق خرید تولیدات شركت هپكو، تامین قیر مورد نیاز پروژه‌های راهداری از محل تهاتر نفت،‌ اولویت تخصیص اعتبارات راهداری، واردات ماشین‌آلات راهداری كاركرده، تجهیز واحد‌های راهداری مستقر در راه‌های كشور، صدور مجوز واردات لاستیك،‌ قطعات و لوازم یدكی مورد نیاز ناوگان حمل‌نقل جاده‌ای، صدور مجوز واردات بوژی حمل محمولات ترافیكی سنگین و فوق سنگین نو وكاركرده را ذکر كرد.

وی ضمن تشریح برنامه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر كشور گفت: با توجه به فرسودگی ۱۰۰ هزار كامیون و ۲۸ هزار مینی‌بوس در ناوگان حمل‌‌ونقل عمومی جاده‌ای و در راستای تامین نقدینگی كارخانجات تولیدی با توجه به شرایط تحریم و درخواست كارخانجات تولیدی، ‌پیشنهاد شده است طرح نوسازی ۶۵ هزار دستگاه كامیون كه مصوبه شورای اقتصاد را نیز دارد با حذف بند ۲۰ و ۲۱ مجدد فعال و همچنین ۸۰ درصد قیمت خودرو به صورت تسهیلات كم بهره بانكی از محل منابع عمومی پرداخت شود و این منابع به عنوان یارانه تسهیلات بانكی به مالكان ناوگان فرسوده پرداخت شود كه در این خصوص درحال رایزنی با مبادی تصمیم گیری هستیم.

تیموری با اشاره به برنامه توسعه حمل‌ونقل هوشمند و دوربین‌های نظارتی در طول  جاده‌ها اظهار داشت: در راستای طرح نصب و راه‌اندازی  سامانه‌های كنترل عبور و مرور به عنوان یكی از راهكارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای كه با توجه به گستردگی شبکه راه های کشور نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفتی دارد،‌ روش بهینه با بیشترین بازدهی، جلب مشاركت بخش خصوصی با استفاده از روش ساخت (نصب) بهره‌برداری و واگذاری (BOT) است.

ضمانت بازپرداخت هزینه‌های نصب ۲۰۰۰ سامانه‌ هوشمند از محل جریمه‌های رانندگی

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: با توجه به محدودیت منابع اعتباری، پیشنهاد شده است، ضمانت بازپرداخت هزینه‌های نصب  و راه اندازی ۲۰۰۰ دستگاه دوربین كنترل سرعت به پیمانكاران منتخب طی فرایند‌های قانونی از محل بند (ج) ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی انجام شود.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص برنامه نوسازی ماشین‌آلات راهداری از طریق خرید تولیدات شركت هپكو گفت:  با توجه به سیاست‌گذاری‌های  انجام گرفته برای خروج تدریجی ماشین‌آلات فرسوده و خرید ماشین‌آلات مدرن،‌ سازمان در نظر دارد امسال با استفاده از پتانسیل شركت هپكو،‌ تلاش مضاعفی برای تامین اعتبار مورد نیاز خرید ۳۵۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری شامل گریدر،‌لودرو بیل مكانیكی انجام دهد.

خرید ۳۵۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از هپكو با دریافت كمك ۲۲۰ میلیاردی

وی ابراز امیدواری كرد شركت هپكو ماشین‌آلات مورد نیاز سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را طبق برنامه زمان‌بندی شده و مطابق كیفیت پیش‌بینی شده تحویل دهد که البته با توجه به عدم امكان بهره‌مندی از تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه، تحقق اختصاص ۲۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مدیریت بحران كه در روزهای پایانی سال ۹۸ در دستور كار سازمان برنامه و بودجه قرار داشت، ‌ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

تیموری همچنین به برنامه تامین قیر مورد نیاز پروژه‌های راهداری از محل تهاتر نفت اشاره كرد و گفت: با هدف خرید،‌ تهیه و تدارك  حدود ۳۰۰ هزار تن قیر مورد نیاز برای اجرای طرح‌های در دست اقدام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای،‌ شركت‌های تولید كننده قیر مكلف می‌شوند، ضمن تحویل قیر مورد نیاز،‌ اعتبار لازم را از محل اعتبارات سال‌‌های بعد با تضمین دولت و یا از محل تهاتر نفت مندرج در قانون بودجه سال ۹۹ مبالغ آن را مستهلك كنند.

اولویت تخصیص اعتبارات پروژ‌های راهداری با ماهیت پرداخت حقوق كارگران

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص اولویت تخصیص اعتبارات راهداری نیز تصریح كرد: در حالی برای نگهداری و ایمن‌سازی ۲۱۷ هزار كیلومتر شبكه راه‌های كشور با ارزش بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال حداقل اعتباری معادل ۸۰ هزار میلیارد ریال نیاز است كه عدم تخصیص اعتبارات در پیوست ۱ و ردیف‌های متفرقه در سال‌های قبل موجب ۲۸ هزار میلیارد ریال بدهی به پیمانكاران شده است لذا در راستای اجرای اقدامات زودبازده و ضروری در سطح جاده‌ها به منظور برقراری تردد ایمن،‌ روان و جلوگیری از اتلاف سرمایه‌های ملی و استانی، همچنین رفع تنگناهای مالی موجود،‌ گنجاندن طرح‌های سازمان كه ماهیت نگهداری و پرداخت حقوق دارند، در اولویت تخصیص قرار گرفته اند.

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به تشریح ششمین برنامه مهم سازمان در سال جهش تولید پرداخت و خاطرنشان كرد:  با توجه به عمر بالای ماشین‌آلات راهداری و نبود ظرفیت تولید با تیراژ بالا در داخل پیشنهاد شده است تا زمان رشد ظرفیت داخل با تایید و تشخیص وزارت راه و شهرسازی، گریدر و لودر دست دوم دارای استاندارد روز جهان و برخوردار از عمر كمتر از سه سال مشروط به خدمات پس از فروش وارد شود و دولت نیز تخفیفات و تسهیلات گمركی را در راستای حمایت از امر مهم نگهداری و ایمن‌سازی راه‌های كشور اعمال كند.

پیشنهاد اختصاص اعتبارات مناسب ازمحل اعتبارات مدیریت بحران كشور برای تجهیز واحد‌های راهداری

تیموری با اشاره به برنامه تجهیز واحد‌های راهداری مستقر در راه‌های كشور اظهار داشت: در این برنامه پیشنهاد شده است برای تجهیز واحد‌‌های راهداری مستقر در راه‌های كشور با هدف امداد‌رسانی،‌آمادگی و پیشگیری از حوادث،‌ سوانح و بحران‌ها در جاده‌ها از قبیل برف،‌سیل و ... مبلغ مناسبی در اختیار سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌ای قرار گیرد.

تامین لوازم یدكی و قطعات مورد نیاز ناوگان عمومی كشور

وی افزود: با‌توجه به نقش بی بدیل بخش حمل‌ونقل در تامین كالاهای اساسی و مدیریت بحران‌های مختلف كشور،‌ انتظار می رود وزارت صمت همكاری لازم برای صدور اجازه واردات لاستیك،‌ قطعات و لوازم یدكی  مورد نیاز ناوگان حمل‌‌ونقل عمومی كشور از طریق تشكل‌های صنفی مربوطه و با تایید سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای داشته باشد.

ادامه مطلب...

آغاز دوباره عملیات اجرایی شاهراه غرب استان اصفهان/ تامین اعتبار از دو نهاد/ اتصال سه استان با تونل خوانسار

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان از پایان دو سال وقفه در اجرای یک پروژه خبر داد

آغاز دوباره عملیات اجرایی شاهراه غرب استان اصفهان/ تامین اعتبار از دو نهاد/ اتصال سه استان با تونل خوانسار

تونل خوانسار 2مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از ادامه روند اجرایی عملیات پروژه تونل خوانسار خبرداد و گفت: با توجه به اهمیت محور خوانسار-بویین میاندشت و نقش تونل در افزایش ایمنی تردد، با پیگیری های انجام شده و از طریق تهاتر بدهی معوقه به پیمانکار، این پروژه مجدداً شروع شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن اظهار کرد: ادامه عملیات اجرایی تونل خوانسار، با پیگیری های انجام شده و تامین اعتبار از دو محل "سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای" و "شرکت ساخت و توسعه راهها" از ۹۹/۰۱/۱۷ رسماً آغاز شد.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: پروژه حفاری و احداث تونل خوانسار یکی از پروژه های راهسازی این اداره کل است که ارتباط بین شهرستان خوانسار با شهرستان بوئین میاندشت را با توجه به راه صعب العبور موجود، تسهیل می بخشد. این منطقه به دلیل وجود گردنه با شیب‌های طولانی بسیار زیاد، نبود مشخصات فنی منطبق با طبقه‌بندی و شرایط هندسی راه، لغزندگی شدید مسیر، یکی از طرح های شاخص این اداره کل است.

وی همچنین بیان کرد: این تونل که به عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می شود سه استان اراک- اصفهان- خوزستان را متصل می کند و با اتمام تونل میزان تردد از گردنه و زمان سفر کاهش یافته و ایمنی در تردد افزایش می یابد.  

وی افزود: قرارداد اولیه تونل خوانسار، به طول ۴۰۲۰ متر شامل ۱۲۰۰ متر تونل و ۲۸۲۰ متر راههای طرفین بود که بیش از ۹۰ درصد عملیات خاکی و پلسازی انجام شد و از عملیات تونل، حفاری طاق تونل اتمام گشت و حدود ۲۰۰ متر لاینینگ (پوشش یکپارچه بتنی سقف و دیواره ها) اجرا شده است. اما به علت عدم تامین منابع مالی و مطالبات پیمانکار این پروژه نزدیک به دو سال متوقف شد.  

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان، احجام عملیات خاکی، شامل دویست و پنجاه هزار مترمکعب خاکبرداری و صدوچهل هزار مترمکعب خاکریزی بوده و تعداد ۹ دستگاه ابروی دهانه تا ۵ متر در کل مسیر وجود دارد.   

قاری قرآن خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه تا کنون ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و قرارداد جدید که به مبلغ حدود ۲۳۰ میلیارد ریال است، شامل حفاری و تحکیم اولیه پاطاق به طول ۸۰۰ متر و انجام باقیمانده لاینینگ به طول ۱۰۰۰ متر است.  

وی با اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص راه های دسترسی به تونل گفت: از حدود ۱۸ کیلومتر راه های دسترسی به تونل، ۱۴ کیلومتر در شهرستان خوانسار و ۴ کیلومتر در شهرستان بوئین و میاندشت است و برای اتصال تونل به محور خوانسار-گلپایگان حدود ۱۶ کیلومتر مسیر لازم است که در فازهای بعدی می بایست اجرا شود و بعنوان کمربندی خوانسار عمل خواهد کرد.  

قاری قرآن در پایان گفت: برای اجرای مرحله تکمیل راه ها و اتصال به جاده گلپایگان حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین منابع مالی در قالب یک قرارداد مجزا و انتخاب پیمانکار فرآیند عملیات آن هم نیز اجرا می شود.  

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 132

دیروز 168

هفته 300

ماه 952

مجموع 447762

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .