wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

بوی زباله در دستهای کوچکِ «محمد»/ آیا کرونا بیماری بچه پولدارهاست؟!

بوی زباله در دستهای کوچکِ «محمد»/ آیا کرونا بیماری بچه پولدارهاست؟!

بوی زباله در دستهای کوچکِ «محمد»/ آیا کرونا بیماری بچه پولدارهاست؟!

اگر عدد ۴ هزار نفر را برای کودکان زباله گرد مبنا قرار دهیم، باید بپرسیم که برای چه تعداد از آنها، ابلاغیه شهردار تهران و تماس های احتمالی مردمی با ۱۳۷ می تواند مانع زباله گردی و خطر کردن شود؟ آیا اگر ابلاغیه شهردار تهران در روزهای پایانی خردادماه چاره ساز و موثر بود، باید در نیمه مردادماه هنوز شاهد کودکانی باشیم که در خیابانها مشغول زباله گردی هستند؟!

به گزارش خبرنگار ایلنا، دستهایش کوچک است و جثه اش، ظریف و بیجان. با این همه، کیسه گونی سنگینِ زباله های بازیافتی را چنان بر دوش می کشد که یاد مورچگان می افتی؛ مورچگانی که چند برابر توان جسمی خود بار برمی دارند؛ مورچگان ظریف کارگر....

محمد  مهاجر نیست؛ ایرانی است؛ خانواده اش ساکن روستایی دورافتاده در تربت جامِ خراسان جنوبی هستند؛ از آن روستاها که غول بد یمن و منحوسِ خشکسالی، رمق جان شان را کشیده است و تمام آبها را خشکانده. محمد که سالهای ابتدای کودکی اش با مرگ پدر و بعد هم بیماری مادر گره خورده، اینجا در کنار عموی کارگرش در اتاقکی کارگری شب را به صبح می رساند و روزها همچنان زباله گردی می کند؛ علیرغم ترس و نگرانی بابت کرونا، او هنوز دستها را تا آرنج در سطل های بزرگ زباله ها فرو می کند و گونی های آلوده ی زباله های بازیافتی را از این سو به آن سو می برد.

محمد را در روزهای نیمه مردادماهِ گرم تهران در خیابان ها می بینی که با سرعت تمام، با پیشانی درهم کشیده و اخم آلود از این سطل زباله سراغ سطلی دیگر می رود...

ممنوعیت زباله گردی کودکان

بیست و پنجم خردادماه سال جاری، شهردار تهران، در ابلاغیه ای زباله گردی کودکان در پایتخت را ممنوع اعلام کرد. حناچی در این ابلاغیه‌ با اشاره به زباله‌گردی کودکان و مسئولیت شهرداری تهران اعلام کرد: شهرداری تهران آمادگی دارد با تشدید نظارت خود بر پیمانکاران بازیافت مانع از بکارگیری کودکان در این بخش شده و مسئولیت قانونی خود در این بخش را ایفا کند.

او در این ابلاغیه نوشت: راه حل نهایی از منظر شهرداری تهران، اصلاح الگوی جمع آوری پسماند شهر تهران است که برنامه ریزی برای آن انجام شده که با اجرای آن پدیده موسوم به زباله گردی از میان خواهد رفت، اما تا آن زمان ضروری است برای منع بکارگیری کودکان در فرایند جمع آوری و تفکیک پسماند خشک اقدام جدی صورت گیرد. بر اساس طرحی که همکاران من در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با کمک معاونت خدمات شهری، سازمان پسماند و سازمان بازرسی شهرداری و مشارکت همه ذینفعان در سطح استان و مدیریت شهری تهیه کرده اند، شهرداری تهران آمادگی دارد با تشدید نظارت خود بر پیمانکاران بازیافت مانع از بکارگیری کودکان در این بخش شده و مسئولیت قانونی خود در این بخش را ایفا کند. در این طرح، شهرداران مناطق، مسئول برخورد با پیمانکارانی هستند که از کودکان برای جمع‌آوری زباله خشک استفاده می‌کنند. از همشهریان تهرانی هم تقاضا می‌کنم هر مورد تخلفی را به ۱۳۷ اطلاع دهند.

به نظر می رسد که شهردار تهران در ظاهر از وضعیت بغرنج کودکان کاردر بخش زباله گردی آگاه است و می داند که ممنوعیت به تنهایی نمی تواند نجات دهنده این کارگران باشد.

 در بخشی دیگر از این ابلاغیه می خوانیم: در اجرای این طرح هرگونه تعرض نسبت به کودکان خط قرمز شهرداری تهران است و تنها از طریق مجازات پیمانکاران متخلف باید به این پدیده مذموم پایان داده شود و کار کودکان در حوزه پسماند خشک، فقط جمع‌آوری زباله از مخازن سطح شهر نیست بلکه آنان در ساعات دیگری از روز در گاراژ‌ها و انبار‌هایی که بسیاری از آن‌ها خارج از محدوده شهر تهران است، مشغول بکارند. اغلب این کودکان در همین گاراژ‌ها و گود‌ها زندگی می کنند و شرایط زندگی آنان در این اماکن بسیار تلخ و تکان دهنده است. هدف شهرداری تهران از ورود به حوزه زباله گردی و ممنوعیت کار کودکان، فقط رویت ناپذیر کردن آن‌ها از سطح شهر و بی توجهی به شرایط آن‌ها در گاراژ‌ها و کارگاه‌ها نیست. نظارت بیشتر بر پیمانکاران و جلوگیری از بکارگیری کودکان باید گاراژ‌ها و گود‌های اطراف تهران را نیز شامل شود و موفقیت در اعمال این ممنوعیت، همکاری سایر نهاد‌ها و ارگان‌های ذیربط را میطلبد.

آیا ممنوعیت جواب می دهد؟!

اما آیا تماس تلفنی شهروندان با ۱۳۷ و حضور ماموران شهرداری در محل، می تواند کودکانی مانند محمد را از زباله گردی بازدارد؟ آیا این اقدامات بازدارنده و تنبیهی می تواند زندگی محمد را از چرخه نگران کننده ویروس و بیماری نجات دهد؟ آیا راهی به جز زباله گردی برای محمد و امثال او وجود دارد؟! و آیا برخورد با پیمانکارانی که کودکان را به کار می گیرند و اصلاح الگوی جمع‌آوری پسماند شهر تهران می تواند راه حل موثر باشد؟! 

در زباله گردی بسیاری از کودکان کار مانند محمد، پای هیچ پیمانکاری درمیان نیست؛ اینها اصولاً برای پیمانکاران کار نمی کنند؛ بلکه خودشان با شناسایی گودهای تفکیک زباله در حاشیه شهرها، به صورت فردی یا گروهی اقدام به حمل زباله های خشک به این محل ها می کنند و پول را همانجا نقدی از تفکیک کنندگان زباله و مافیاهای احتمالی که خریداران بالقوه زباله خشک هستند، دریافت می کنند. 

آمار کودکان زباله گرد پایتخت

در همان روزی که ابلاغیه شهردار تهران مبنی بر منع زباله گردی کودکان صادر شد، مقام مسئول دیگری آماری از زباله گردی کودکان پایتخت منتشر کرد: ۴ هزار کودک زباله گرد در تهران وجود دارد.

محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در بیست و پنجم خردادماه، یعنی سه ماه بعد از آمدن کرونا ویروس و البته ماهها بعد از ممنوعیت زباله گردی در اسفندماه گفت: شهرداری تهران برآوردی از تعداد کودکان زباله‌گرد ندارد اما براساس برآوردهای آماری ناشی از زباله‌های شهر تهران، توان کودک در حمل پسماندهای خشک و… حدود چهار‌هزار کودک زباله‌گرد دارد.

قبل از آن، در تابستان گذشته، مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران، اعلام کرده بود ١۴‌هزار زباله‌گرد در تهران وجود دارد که چهار‌هزار و ٧٠٠ نفرشان کودک هستند.

اگر عدد ۴ هزار نفر را برای کودکان زباله گرد مبنا قرار دهیم، باید بپرسیم که برای چه تعداد از آنها، ابلاغیه شهردار تهران و تماس های احتمالی مردمی با ۱۳۷ می تواند مانع زباله گردی و خطر کردن شود؟ آیا اگر ابلاغیه شهردار تهران در روزهای پایانی خردادماه چاره ساز و موثر بود، باید در نیمه مردادماه هنوز شاهد کودکانی باشیم که در خیابانهای درندشتِ تهرانِ بزرگ مشغول زباله گردی هستند؟! 

استدلال عجیب و غریب محمد!

محمد در مورد کرونا اطلاعات چندانی ندارد؛ اما استدلال بسیار غریبی دارد؛ شاید با این استدلال غیرموجه و عجیب و غریب، از نظر ذهنی خودش را متقاعد کرده است که «باید» و «می تواند» که ادامه دهد. او می گوید: کرونا بیماری بچه پولدارهاست؛ سراغ ما فقیر و بیچاره ها نمی آید؛ ما دیگر اینقدر بدبختی وگرسنگی کشیده ایم که به کرونا نمی رسد!

او گرچه خودش را متقاعد کرده از کرونا نترسد، اما در واقعیت، کرونا و بیماری، او را کوچه به کوچه و سطل به سطل تعقیب می کند؛ محمد شاید چاره دیگری ندارد که به این استدلالِ تلخ و غیرواقعی پناه آورده است؛ او با یک مادر بیمار و بدون پدر، هزار کیلومتر دورتر از روستای قحطی زده و خشکِ محل تولدش، در پایتخت چه می تواند بکند؛ چگونه نان دربیاورد اگر زباله ها را برای کاغذ و مقوا و شیشه کندوکاو نکند؛ آیا ترس برای کودکی مثل محمد، هیچ تناسبی با واقعیت های تلخ زندگی دارد؟!

گزارش: نسرین هزاره مقدم

ادامه مطلب...

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: کاهش مرگ و میرهای کرونا/ فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته

 

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: کاهش مرگ و میرهای کرونا/ فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته

کاهش مرگ و میرهای کرونا/ فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار ابتلا به کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۰۴ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۷۷ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۴۱۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون دو میلیون و ۶۱۲ هزار و ۷۶۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

او افزود: استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد، قم و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار 

ادامه مطلب...

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت پذیرفت: افتتاح فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا / آغاز عملیات اجرایی آسفالت باند دوم محور اصفهان_اردستان

 

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت پذیرفت: افتتاح فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا / آغاز عملیات اجرایی آسفالت باند دوم محور اصفهان_اردستان

سفروزیر ،اصفهاندر ادامه برنامه سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان فاز سوم محور نایین انارک خور طبس زیر بارترافیک رفت همچنین بهسازی و روکش آسفالت گرم باند دوم محور اصفهان-اردستان کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان) وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر امروز، فاز سوم محور نایین انارک خور - طبس را افتتاح کرد وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: پروژه های توسعه زیرساخت های حمل و نقل در ۳ محور اساسی در حال اقدام است یکی از این محورها توسعه آزادراهها می باشد که در حال حاضرآزادراه های کشور ۲هزار و ۴۰۰ کیلومتر بوده و تا پایان دولت  ۵۱۸ کیلومتر به آزادراه های کشور افزوده خواهد شد که فوری ترین آن آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان است.  

وی با بیان اینکه این آزادراه جزء پروژه های جهش تولید محسوب می شود خاطرنشان کرد: آزادراه کنارگذر شرق جهت اتصال کریدور شمال و جنوب کشور در دستور کار مسئولان استان قرار گرفت و شریانی مهم برای ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر ترافیک جنوب به جاده‌های منتهی به مرکز و شمال کشور به شمار می‌آید.   

اسلامی  افزود: این پروژه از جمله پروژه‌های موثر ترافیکی در اصفهان و کشور است، که سهم بزرگی از نظر ترانزیتی بر عهده دارد. از مزیت های احداث آن صرفه جویی در سوخت و کاهش زمان سفر می باشد که حدوداً تا دو هفته آینده قطعات یک و ۲ این پروژه افتتاح می شود.  

وی محور دوم پروژه های توسعه زیرساخت های حمل و نقل را "بزرگراه ها" عنوان کرد و اذعان داشت: در چند سال گذشته هر ساله ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه های کشور اضافه شده است که یک نمونه آن طرح بزرگ و ملی جاده کریدوری طریق الرضا (محور نایین –طبس) می باشد.  

وزیر راه و شهرسازی ضمن قدردانی از پیمانکاران مسئولیت پذیر و با وجدان بخش بزرگراه ها گفت: فاز سوم محور نایین-انارک-خور-طبس به طول ۴۰ کیلومتر با ۵۵۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۲۰ هزار مترمربع خاکبرداری، ۱۷ هزار تن آسفالت، یک دستگاه پل راه‌آهن با دهانه ۲۶ متر تکمیل شده و امروز افتتاح شد.  

وی تصریح کرد: جهت قطعات دیگر مسیر برنامه ریزی شده است و مناقصه قطعه جدید برگزار گردیده که به زودی پیمانکار منتخب جهت اجرای عملیات مستقر خواهد شد.  

اسلامی، راه آهن را سومین محور پروژه های توسعه زیرساخت های حمل و نقل برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاظر خطوط اصلی و فرعی راه آهن کشور ۱۴ هزار کیلومتر است که می توانیم حداکثر یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر دیگر نهایتاً تا پایان سال آینده خطوط ریلی کشور را توسعه دهیم.   

وی  افزود: از پرتو این توسعه سه استان اردبیل، کردستان، آذربایجان شرقی به یکدیگر متصل می شوند. همچنین مفتخریم که با نظام مدیریتی اعمال شده سهم راه آهن در شبکه حمل و نقل کشور ارتقا یافته به نحوی که در مقایسه با سال ۹۷ حجم بار جابه جا شده با قطار نسبت به جاده دو درصد بیشتر بوده است.  

وزیرراه و شهرسازی گفت: به قولی که درباره راه های روستایی کشور داده بودیم عمل کردیم.  

وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در جهت توسعه راه های کشور تلاش بسیاری صورت گرفته است افزود: وقوع سیل بیش از ۱۲ کیلومتر از راه های کشور را آسیب زده با این حال و با وجود محدودیت منابع مالی توانستیم از ابتدای سال تا کنون ۸ هزار کیلومتر از راه های شریانی کشور را احیا و ترمیم نماییم.  
  
وی ادامه داد: در سال گذشته به رییس جمهور قول دادیم که ظرف مدت یکسال ۲ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور را آسفالت نماییم که بحمدالله تا کنون ۲ هزار و ۴۵۰ کیلومتر انجام شده و ۳هزار و ۵۰۰ کیلومتر دیگر تا پایان دولت در دستور کار قرار دادیم.  

آغاز عملیات اجرایی آسفالت باند دوم محور اصفهان_اردستان

وزیر راه و شهرسازی بعنوان آخرین برنامه از سفر یک روزه خود به اصفهان از محور اصفهان_اردستان بازدید نمود و دستور آغاز عملیات اجرایی آسفالت باند دوم این محور را صادر کرد.   

علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان در تشریح این پروژه گفت:  باند دوم اصفهان – اردستان، حد فاصل کمشچه تا سه راهی بَغم، به طول ۷۲ کیلومتر می باشد که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۷ شروع و دارای ۵ قطعه می باشد.  

وی افزود: قطعات یک تا چهار در سال های گذشته به بهره برداری رسیده و قطعه پنجم در حال اجرا است. این محور با یک میلیون و ۲۰۰هزار مترمکعب خاکبرداری، یک میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی و ۱۳۰ هزار تن آسفالت مطابق برنامه ریزی در صورت تامین اعتبار به بهره‌برداری خواهد رسید.  


نهضت راهسازی در سطح کشور برپا شده است 

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران گفت: نهضت راهسازی در سطح کشور برپا شده است و وجود این پروژه ها آسایش و ایمنی مردم را به همراه دارد.  
وی افزود: بیش از ۲۲۰ هزار راه در کشور وجود دارد که راهداران بصورت شبانه روزی در این راه ها فعالیت می‌نمایند.  

اسلامی با بیان اینکه موضوع مهم، کیفیت بالا و ایمنی حداکثری راه هاست خاطرنشان کرد: طرح مهندسی جدیدی در راهداری پایه گذاری شده است که با بهینه سازی و نوسازی ماشین‌آلات، آموزش، برنامه ریزی و شناخت دقیق راه ها، نهضت بهسازی نیز در کشور کامل شده است.  

وی تصریح کرد: با فعال بودن حداقل ۵۰۰ اکیپ آسفالت در سطح کشور، اجرای فعالیت هایی در جهت ایمن نمودن نقاط پرتردد، بهسازی و زیبا سازی جاده‌ها در تلاش هستیم به نقاط مطلوب در حوزه راه دست یابیم.  

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه پیمانکاران حوزه راهسازی افتخارات کشور هستند که با وجود محدودیت‌های منابع بی‌وقفه فعالیت می‌نمایند. اذعان داشت: حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا وجود دارد. در سال ۹۸ حجم زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و در حال حاضر میزان بدهی به پیمانکاران حدودا ۱۸ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با فرصت های قانون بودجه، مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرده و با راندمان و سرعت بالاتری پروژه‌ها اجرا شوند.  

ادامه مطلب...

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد افزایش سرعت بهسازی راه در کشور با عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری/ ۵۰۰ اکیپ آسفالت به طور همزمان در کشور مشغول کارند

 

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد افزایش سرعت بهسازی راه در کشور با عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری/ ۵۰۰ اکیپ آسفالت به طور همزمان در کشور مشغول کارند

وزیر اصفهانوزیر راه و شهرسازی از افزایش سرعت بهسازی راه در کشور با عملیات جدید مهندسی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در حاشیه آغاز آسفالت محور اصفهان - اردستان با اشاره به اهمیت این محور اظهار داشت: این محور مهم مرکز استان را به اردستان  وصل می کند که به واسطه نقاط حادثه خیز در این محور این اقدام باید انجام می شد.  

وی ادامه داد: بخش عمده این مسیر ۴ بانده شده و بخش باقی مانده در حال انجام عملیات روسازی است و کار روبه اتمام و انجام آسفالت ١١ کیلومتر آن از  روز بعد عید غدیر آغاز خواهد شد. 

اسلامی گفت: این یک بزرگراه جدید خواهد بود که به صورت ٢ باند رفت و برگشت بوده و مسیر را ۵ کیلومتر کوتاه خواهد کرد.

وی ادامه داد: به این شکل خیلی از پیچ و قوس های خطرناک حذف و یک مسیر ایمن به وجود آمده است. 

اسلامی تصریح کرد: طبق اعلام و برنامه ریزی انجام گرفته ۵ کیلومتر باقی مانده این مسیر تا پایان سال تمام و این پروژه به پایان خواهد رسید.  

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه راهسازی در کشور به یک نهضت تبدیل شده است، اظهار داشت: این پروژه ها آسایش به همراه آورده و جا دارد از پیمانکاران شریف که بدون هیچ توقعی و به رقم همه مشکلات مالی پروژه ها را اجرا می کنند تقدیر و تشکر داشته باشیم. 

وی افزود: در ٣ سال گذشته هر سال ٨٠٠ کیلومتر که امسال هم به همین میزان کار انجام می شود. در همین خصوص امروز در سفر به استان اصفهان، ۴٠ کیلومتر از مسیر نائین به انارک افتتاح شد و مابقی آن بخشی تا مهرماه  و بخشی دیگر تا پایان سال افتتاح می شود. 

اسلامی با بیان اینکه برای ساخت آزادراه و بزرگراه در کشور ١۵ هزار میلیارد در سال در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در سال ٩٨ حجم زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت و با آنها تسویه شده و امروز ٨٠ هزار میلیارد کار در دست اجراست. 

وی در خصوص وظیفه وزارت راه و شهرسازی در بحث نگهداری از راه ها با بیان این که این موضوع یکی از وظایف اصلی این وزارتخانه به شمار می آید، تصریح کرد: در این مسیر حدود ١۴ هزار راهدار با ١٠ هزار دستگاه ماشین آلات وظیفه نگهداری، مرمت و بهسازی راه ها را برعهده دارند. 

وی افزود: ما در کشور ٢٢٠ هزار کیلومتر راه داریم که جا دارد از راهداران زحمتکش که قشر مظلومی هستند و شبانه روز در حال تلاش هستند، تشکر کرده و قدردان زحمات آنها باشیم. 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مهندسی جدید در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص بهینه سازی جاده ها و نوسازی ماشین آلات اظهار داشت: در این مسیر با مهندسی جدید سازمان راهداری به همراه آموزش و برنامه ریزی برای شناخت از راه ها، نهضت بهسازی افزایش و سرعت بیشتری گرفته است. 

اسلامی ادامه داد: امسال بهسازی، بهبود وضعیت و لکه گیری ٨ هزار کیلومتر از جاده های کشور هدف‌گذاری شده که تا امروز در حدود ۶ هزار کیلومتر در کشور کار انجام شده است. 

وی با بیان اینکه حداقل ۵٠٠ اکیپ آسفالت در کشور مشغول به کار هستند، گفت: سازمان راهداری و شرکت ساخت به طور همزمان در بخش های مختلف از جمله راه روستایی مشغول به کار هستند. 
وی در پایان با اشاره به اهمیت ایمنی در راه های کشور، اظهار داشت: تعویض گاردریل در جاده های کشور با نیوجرسی و اصلاح مسیرها به این شکل کمک زیادی به ایمنی رانندگان کرده و باعث می شود پس از برخورد به آن ها به جاده برگردند. این اقدامات هزینه زیادی داشته اما با کم بودن ماشین آلات کار با اولویت در حال انجام است.

ادامه مطلب...

وزیر راه و شهرسازی خبر داد ترمیم ۸ هزار کیلومتر از راه‌های شریانی کشور در سه ماهه نخست سال جاری/ جابجایی روزانه ۲ میلیون تن بار در جاده‌های کشور

 

وزیر راه و شهرسازی خبر داد ترمیم ۸ هزار کیلومتر از راه‌های شریانی کشور در سه ماهه نخست سال جاری/ جابجایی روزانه ۲ میلیون تن بار در جاده‌های کشور

وزیر اصفهانوزیر راه و شهرسازی از ترمیم ۸ هزار کیلومتر از راه‌های شریانی کشور در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از قطعه سوم باند دوم محور نائین-انارک و در جمع خبرنگاران با اشاره به اراده دولت برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور گفت: توسعه زیرساخت های حمل و نقل در سه مرحله اساسی در دست اقدام است که اولین آن ها توسعه آزادراه هاست.

وی ادامه داد: اکنون ۲۴۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور وجود دارد و تا پایان دولت ۵۱۸ کیلومتر دیگر به آزادراه های کشور اضافه می شود. فوری ترین آن ها آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان است که تاثیر به سزایی در کنترل ترافیک کریدور شمال-جنوب در ناحیه مرکزی کشور خواهد داشت و گشایش بزرگی در تردد مردم استان های جنوبی و شمالی اصفهان ایجاد می کند. 

اسلامی با بیان اینکه افتتاح این آزادراه تاثیر مهمی در صرفه جویی سوخت و زمان سفر خواد داشت، گفت: کنارگذر شرقی اصفهان از جمله پروژه هایی است که به سرعت در مدار قرار خواهد گرفت و طی هفته های آتی توسط رییس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می  شود.

وزیر راه و شهرسازی محور دیگر توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور را احداث بزرگراه ها در کشور دانست و گفت: سالی ۸۰ کیلومتر به بزرگراه های کشور اضافه کرده ایم.  امروز ۴۰ کیلومتر از جاده کریدوری از نایین به طبس افتتاح شد و ۳۰ کیلومتر از آن پیش تر افتتاح شده بود. افتتاح باقی این بزرگراه نیز در دستور کار قرار دارد و مناقصه قطعه جدید برگزار و پیمانکار آن انتخاب شده است. 

اسلامی راه آهن را محور سوم توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور دانست و افزود: پروژه های مربوط به این محور در دست توسعه قرار دارد. اکنون جمع خطوط اصلی و فرعی راه آهن در کشور ۱۴ هزار کیلومتر است. و هزار و ۴۰۰ کیلومتر خط اصلی و هزار و ۲۰۰ کیلومتر خط فرعی تا پایان سال آینده به این راه ها افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: در این برنامه ۳ استان دیگر یعنی اردبیل، کردستان و آدربایجان شرقی (از مسیر جدید) به راه آهن سراسری متصل می شوند. نکته مهم اسن است که ما توانستیم سهم راه آهن را در حمل و نقل بار کشور افزایش دهیم، به طوریکه نسبت به سال ۹۷ دو درصد افزایش حجم بار جابجا شده توسط راه آهن را شاهد هستیم.

این عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه باری که اکنون در جاده های کشور جابجا می شود، به طور متوسط ۲ میلیون تن در روز است، گفت: این بار سنگینی است و نشان از فعالیت اقتصادی کشور دارد.

وی ادامه داد: باید خدا را شکر کرده و قدردان تولیدکنندگان کشور باشیم که در بخش های مختلف این تولیدات را انجام می دهد. باید زیرساخت های حمل و نقل در کشور را متناسب با این میزان جابجایی بار توسعه دهیم. 

وزیر راه و شهرسازی  در ادامه با اشاره به اینکه جاده های کشور سال گذشته آسیب زیادی از سیل دیدند، گفت: بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه های کشور در سیل آسیب دید و بیش از ۷۰۰ پل یا منهدم شد یا آسیب جدی دید. 

وی افزود: همکاران ما در راهداری های کشور با زحمت و تلاش شبانه روزی این جاده ها را ترمیم کردند و در مدار قرار دادند. در سه ماهه نخست امسال ۸ هزار کیلومتر از راه های شریانی کشور ترمیم شدند. نهضت بهسازی آسفالت و ترمیم ها در حال انجام است.

اسلامی در انتها با اشاره به طرح ابرار گفت: از مرداد پارسال ظرف یک سال ۲۴۵۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته به راه های کشور اضافه شد و تا پایان دولت ۳۵۰۰ کیلومتر دیگر نیز به این راه ها اضافه می شود.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 22

دیروز 193

هفته 1408

ماه 1977

مجموع 476335

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .