wrapper

اطلاعیه ها

۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود


کهریزی مدیرکل راهداری کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۱۱۷ دستگاه سامانه هوشمند جاده‌ای جدید در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه) سید شهرام کهریزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به در دست اجرا بودن راه‌اندازی ۱۱۷ سامانه هوشمند در محورهای مواصلاتی کرمانشاه، گفت: با راه‌اندازی ۱۱۷ دستگاه سامانه جدید، تعداد کل سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در کرمانشاه به ۲۹۸ مورد خواهد رسید.

وی ادامه داد: بنا داریم ۳۷ سامانه هوشمند نظارت تصویری را به ۳۳ دوربین فعال پایش تصویری اضافه کنیم که در مجموع ۷۰ سامانه هوشمند نظارت تصویری به‌صورت شبانه روزی تردد در محورهای استان کرمانشاه را رصد خواهند کرد.

کهریزی گفت: نظارت مستقیم و مستمر بر وضعیت جاده‌ها در راستای کنترل ترافیک و اطلاع‌رسانی برخط از آخرین وضعیت راه‌ها به کاربران جاده‌ای برای افزایش ایمنی سفر از جمله اهداف هوشمندسازی جاده‌ها است.

وی درباره دیگر سامانه‌های هوشمند جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: ۱۴ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور به ۵۲ سامانه اضافه خواهد شد و در مجموع ۶۶ سامانه ثبت تخلفات و ۲۶ سامانه هوشمند راه‌اندازی کنیم تا سامانه‌های تردد شمار به ۱۲۲ سامانه برسد

کهریزی همچنین از راه اندازی ۴۰ سامانه هوشمند عکس‌برداری برای اولین بار در محورهای مواصلاتی کرمانشاه خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه یادآور شد: با راه‌اندازی این سامانه‌های جدید، در بخش سامانه‌های نظارت تصویری رشد ۱۱۲ درصدی و در سامانه‌های تخلفات عبور و مرور و سامانه‌های تردد شمار نیز رشد ۲۷ درصدی را شاهد خواهیم بود.

کهریزی از تلاش برای راه‌اندازی همه آن‌ها تا پایان سال خبر داد و عنوان کرد: قطعاً تعدادی از این سامانه‌های هوشمند تا قبل از ایام اربعین جهت تسریع در تردد زوار اربعین حسینی (ع) راه‌اندازی می‌شود.

وی از تاثیر سامانه‌های هوشمند در کنترل تردد در محورها یاد کرد و افزود: هر چقدر تعداد این سامانه‌ها بیشتر باشد، تخلفات جاده‌ای و به تبع آن میزان تصادفات و حوادث رانندگی کاهش خواهد یافت.

سید شهرام کهریزی در پایان خاطر نشان کرد: تصویر دوربین‌های سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در اپلیکیشن و سایت ۱۴۱ برای همه هم‌وطنان قابل رؤیت است و هم‌وطنان می‌توانند جهت مدیریت سفر خود از این تصاویر و سایر قابلیت‌های سامانه ۱۴۱ استفاده کنند

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 58

دیروز 87

هفته 339

ماه 1361

مجموع 603641