wrapper

اطلاعیه ها

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد؛ ثبت تردد بین استانی بیش از ۶۸ میلیون وسیله نقلیه در اردیبهشت ۱۴۰۳

تردد-البرز رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: در اردیبهشت‌ماه امسال تردد بین استانی ۶۸ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۴۵ وسیله نقلیه در راه‌های کشور ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، منصور فخاران، رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور از افزایش یک درصدی تردد بین استانی وسایل نقلیه در سطح محورهای مواصلاتی کشور در اردیبهشت‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۲ خبر داد.

وی با اشاره به وضعیت تردد در جاده‌های کشور بر اساس عملکرد سامانه‌های هوشمند بیان کرد: در اردیبهشت‌ماه امسال مجموع تردد بین استانی ۶۸ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۴۵ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور ثبت شده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به افزایش یک درصدی مجموع تردد بین استانی وسایل نقلیه در اردیبهشت ۱۴۰۳ عنوان کرد: همچنین متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک نیز در این بازه زمانی با افزایش یک درصدی همراه بوده که نشان‌دهنده افزایش سفرها نسبت به سال ۱۴۰۲ است.

وی از ثبت بیشترین تردد بین استانی در روز ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ با دو میلیون و ۶۴۵ هزار و ۳۴۶ تردد خبر داد و اظهار کرد: کمترین میزان تردد روزانه نیز با یک میلیون و ۹۲۹ هزار و ۸۲۲ تردد در روز ۳۱ اردیبهشت امسال به ثبت رسیده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور به روند تردد ورود و خروج در اردیبهشت امسال در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۲ در استان‌های کشور اشاره و تأکید کرد: استان‌های هرمزگان با ۲۵ درصد، کرمان با ۲۴ درصد و سیستان و بلوچستان با ۱۹ درصد بیشترین افزایش تردد ورود و خروج را داشته‌اند.

فخاران تصریح کرد: در مقابل استان‌های گلستان با ۱۲ درصد، خراسان شمالی با ۱۲ درصد و اردبیل با ۱۰ درصد بیشترین کاهش تردد ورود و خروج وسایل نقلیه را در بین استان‌های کشور در اردیبهشت ۱۴۰۳ را داشته‌اند.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 58

دیروز 87

هفته 339

ماه 1361

مجموع 603641