wrapper

اطلاعیه ها

تصویب ۱۵۰ میلیارد تومان وام از محل ماده ۵۶ برای ساخت بزرگراه زابل- زاهدان

 

سیستانمدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از مصوب شدن ۱۵۰ میلیارد تومان وام از محل ماده ۵۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ برای ساخت بزرگراه زابل- زاهدان خبر داد و گفت: با تامین منابع مالی از این طریق ضمن پرداخت بدهی افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومانی پیمانکار شاهد توسعه هر چه سریعتر ساخت باند دوم در این مسیر خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری اظهار داشت: طول کلی محور ارتباطی زابل- زاهدان که بخشی از محور ترانزیتی چابهار- میلک است و نقش بسزایی در رونق اقتصادی کشور دارد حدود ۲۰۰ کیلومتر بوده که تاکنون در این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بزرگراه احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: عملیات ساخت باند دوم در باقی مانده این محور نیز از سال ۹۸ تاکنون در قالب هفت قطعه در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که با پیگیری های لازم در تخصیص اعتبارات و رشد بیش از ۳۵۰ درصدی منابع مالی تاکنون ۵۰ کیلومتر بزرگراه به همراه پل نهراب در این مدت به بهره برداری رسید و تا چند روز باقی مانده از اسفندماه ۱۴۰۱ نیز ۱۴ کیلومتر آن نیز زیر بار ترافیک می رود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همزمان با بهره برداری ۱۴ کیلومتر از این محور تا پایان اسفندماه جاری عملیات ساخت باند دوم در تنها قطعه باقی مانده این مسیر یعنی قطعه ۲ بطول ۲۷ کیلومتر نیز آغاز می شود تا به منظور صیانت از مزیت ترانزیتی استان و کاهش تصادفات و تلفات جانی و مالی جاده‌ای در صورت تداوم تخصیص منابع مالی اسفندماه ۱۴۰۳ این محور به طور کلی دوبانده شود.

اکبری افزود: برنامه سال آینده اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این محور مهم و ترانزیتی استان تحویل و بهره برداری پل شیله به همراه ۲۵ کیلومتر باند دوم در صورت تخصیص به موقع منابع مالی است.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل هر چه سریعتر شبکه بزرگراهی در سیستان و بلوچستان به ویژه محور زابل_زاهدان گفت: تکمیل بزرگراه در این محور می‌تواند به عنوان یک مسیر ارتباطی و انتقال کالا در جاده قدیم ابریشم تحولی تاریخی و بزرگ در عرصه فعالیت های ترانزیتی ایران در مسیر کریدور شرق به غرب ایجاد کند و به لحاظ ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک موجب تقویت نقش‌آفرینی ایران در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا، آسیای مرکزی و شرقی شود و در حوزه‌های خدماتی، حمل و نقل، ترانزیت کالا و ورود و خروج جریان سرمایه خصوصا به بندر چابهار پررنگ‌تر ایفای نقش نماید.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 49

دیروز 93

هفته 538

ماه 1843

مجموع 598444