wrapper

اطلاعیه ها

 


حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود.

با توجه به اين مطلب نقش و اهميت حمل و نقل روز به روز با توسعه اقتصادي كشور افزايش مي‌يابد ضرورت توسعه كمي و كيفي آن از طريق سرمايه‌گذاري بيشتر و به كارگيري متدها در جهت دستيابي به سيستمي هماهنگ، سريع، مطمئن و قابل انعطاف در حمل و نقل را اجتناب‌ناپذير مي‌سازد.
بدين لحاظ و با توجه به نياز روز ٫ اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور در سال 1378 با سرمایه 9 میلیون ریال به ثبت رسید. ازاواسط سال 1379 مسئولیت نوسازی ناوگان سواری بین شهری کشور،در امور تهیه و توزیع از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل به این اتحادیه محول گردید . از آن تاریخ تا کنون حدود20000 دستگاه خودروی جدید به ناوگان سواری کرایه کشور افزوده شده است. در راستای اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران در جهت نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده توسط سازمان حمل و نقل به اتحادیه سواری کرایه بین شهری کشور محول گردیده است. در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سواری کرایه بین شهری کشور مشخصات بیش از 3000 خودرو ثبت و بیش از 800 دستگاه خودرو جایگزین تحویل گردیده است. با جایگزینی این خودروها علاوه بر افزایش کیفیت و ایمنی سفرهای بین شهری متوسط سن خودروهای این بخش از صنعت حمل و نقل کاهش قابل توجهی خواهدیافت و از 5 سال کنونی به کمتر از 3 سال خواهد رسید.

اتحادیه شرکتهای تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور به همت شرکتهای تعاونی سواری کرایه استانها و با همکاری وزارت تعاون اقدامات ذیل را درچند سال گذشته انجام داده است :
1-پس از تأسیس اتحادیه از آنجائیکه عمرمتوسط ناوگان این بخش بالای 17 سال بود و خودروهای فعال این بخش فرسوده بودند با توجه به نیازی که احساس می شد روند نوسازی و توسعه ناوگان ازسال 1379 با واگذاری یکصد دستگاه پیکان شروع شد که از آن تاریخ نوسازی و توسعه ناوگان بخش سواری کرایه با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و تلاش پرسنل و مدیران اتحادیه ادامه داشته است و دارد. با پیگیری و تلاشهای انجام شده تعداد خودروهای سواری کرایه از 5000 دستگاه سال 87 به 30000 دستگاه خودرو افزایش یافته و عمر متوسط ناوگان این بخش ازبالای 17 سال به کمتر از 6 سال کاهش یافته است.
2-این اتحادیه علاوه برنوسازی و توسعه ناوگان با همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان تهران توزیع صورت وضعیت مسافربری سواری و مینی بوس استان تهران را بعهده دارد و به گفته مسئولان در این امر مهم نیز تاکنون موفق عمل کرده است .
3-آموزش رانندگان و متصدیان از دیگر اقدامات اتحادیه در سنوات گذشته است دوره های آموزشی جهت بهبود و ارائه خدمات مطلوب به مسافران در چندین دوره متوالی صورت گرفته است که بالغ بر8000 نفرساعت کلاس آموزشی برگزار نموده که برای سال آتی نیز این دوره ها در تقویم کاری اتحادیه قرار گرفته است.
4-درسال گذشته اولین گردهمایی نمایندگان استانها به منظور تجلیل از زحمات و تلاشهای آن تشکیل گردید که با استقبال خوب روبرو شد طبق مصوبه همان گردهمایی مقرر شد این گردهمایی و جلسات بصورت منظم در فواصل زمانی مختلف برگزار گردد.
5-اتحادیه سواری کرایه بین شهری در سال 1388 موفق به کسب استاندارد بین المللی ISO 2008 گردیید هدف از تدوین این سری استاندارد ، به وجود آوردن الگویی بین المللی برای پیاده سازی و استقرار سیستم های مدیریت و تضمین کیفیت بوده است. سیستم مدیریت کیفیت به منظور حفظ سطح کیفیت تعریف شده و بهبود کیفیت از طریق اصلاح فرآیندها در سازمان پیاده سازی می شود
6- خوابگاه 86 تخت خوابی رانندگان شرکت کاوه سفر وخوابگاه 80 تخت خوابی شرکتهای آزادی و بیابانی و استقلال در پایانه غرب به همت اتحادیه سواری کرایه در سال1388 به منظور رفاه حال رانندگان به بهره برداری رسید. این خوابگاه ها مجموعا با دارا بودن 116 تخت خواب، سرویس بهداشتی، حمام، و سایر لوازم و امکانات رفاهی روزانه پذیرای رانندگان سواری کرایه بین شهری شرکت های تعاونی کاوه سفر و آزادی و استقلال و بیایانی برای استراحت خواهد بود.
7- اجرای طرح تغذیه از جمله کارهایی بوده که اتحادیه برای رفاه حال مسافرین ماشین های سواری کرایه برون شهری به انجام رسانیده است.
8-از جمله گام های موثر اتحادیه سواری کرایه در جهت رفاه حال مسافران و راننده‌ها مذاکراتی است که با شرکت پروتون مالزی و کیاموتور و هیوندا و تویوتا و سازمان‌های ذیربط انجام داده و چنددستگاه از خودرو شرکتهای کیاموتو و هیوندا در تست های جاده‌ای حائز شرایط لازم گردیده اند و پلاک شده اند و یا در شرف پلاک شدن قرار دارند.به غیر از تلاش درجهت نوسازی و ساماندهی ناوگان سواری کرایه بین شهری کشوراتحادیه با ارتباط نزدیکی که با تمامی شرکت های سواری کرایه کشور دارد، کل اطلاعات مربوط به مقررات و بخش نامه‌ها را به اطلاع این شرکت ها(تعاونی و خصوصی ) می رساند.

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 31

دیروز 119

هفته 702

ماه 2621

مجموع 607857